GBS > pracodawca > test kadry zarzadzajacej

znajdź nas

Oferta

CHARAKTERYSTYKA NARZĘDZIA

Test sytuacyjny (ang. Situational Judgment Test) z zakresu kompetencji menedżerskich to narzędzie mające na celu weryfikację umiejętności, wiedzy i zdolności niezbędnych na wyższych stanowiskach kierowniczych we wszystkich branżach. Przygotowany w oparciu o metodologię analizy pracy i epizodów krytycznych (Motowidlo et al., 1990; McDaniel et al., 2007), test wskazuje na stopień, w jakim kandydat lub pracownik przybliża się do „ideału” menedżera wyższego szczebla stworzonego na podstawie doświadczeń starannie wybranego grona ekspertów w danej dziedzinie.

JAK POWSTAŁ TEST?

W celu przygotowania pozycji testu sytuacyjnego przeprowadzone zostały ustrukturyzowane, pogłębione wywiady epizodyczne z trzydziestoma menedżerami wyższego szczebla. Na podstawie transkrypcji wywiadów stworzonych zostało trzydzieści pozycji testowych w postaci abstrakcyjnych dylematów menedżerskich, ocenionych dalej
przez grono eksperckie pod kątem jakości i adekwatności dla celów narzędzia. Pozycje stanowiące rozwiązania dylematów przedstawionych w teście zostały ocenione również przez ekspertów w zakresie zarządzania, podobnie jak klucz oceny ostatecznej, 20-pozycyjnej postaci testu sytuacyjnego.

CO SKŁADA SIĘ NA TEST

Test sytuacyjny składa się z kwestionariusza (20 pozycji testowych, każda zawierająca dylemat menedżerski oraz możliwe 4 reakcje, z których jedna wybierana jest przez osobę biorącą udział w teście), przeprowadzanego on-line. Każdy badany otrzymuje indywidualny feedback.

 

Try & Hire to nowoczesna forma zatrudniania pracowników. Rozwiązanie to pozwala sprawdzić przydatność pracownika zanim zwiąże się z nim na stałe, w myśl zasady „najpierw wypróbuj, później zatrudnij”. System Try & Hire to dwie usługi w jednej: rekrutacja i praca tymczasowa.
Leasing pracowniczy to rozwiązanie dla firm, które pragną skupić się na najważniejszych dla biznesu procesach, zlecając usługi kadrowo-płacowe firmie zewnętrznej.

JAKIE STANOWISKA BYŁY REPREZENTOWANE W TEŚCIE?

Do projektu zostali zaproszeni eksperci zarządzania z najwyższych szczebli organizacji mający doświadczenie w międzynarodowych i polskich firmach z wielu branż:

Prezes Zarządu
Wiceprezes
Członek Zarządu
Interim Manager
Dyrektor Generalny
Dyrektor Finansowy
Dyrektor Sprzedaży
Dyrektor Operacyjny
Dyrektor Personalny
Dyrektor Eksportu
Dyrektor Transportu
Dyrektor IT
Dyrektor Jednostki Biznesowej
Dyrektor Departamentu
Dyrektora Oddziału

Z JAKICH FIRM WNIEŚLI DOŚWIADCZENIE NASI EKSPERCI?

ABB
AIG
Amplico
AXA
Cersanit
Energomontaż
Fiat
FoodCare
DHL
DANFOSS 
Kolastyna
Link 4
LOTOS
Orlen
Prokom
PZL Sikorsky Aircraft
PZU
Sauer-Danfoss
Volvo

JAKIE KORZYŚCI DAJE TEST PODCZAS REKRUTACJI?

W ramach analizy wyników wyliczane są następujące współczynniki dla każdej osoby:

  • PUNKTY CZĄSTKOWE, wyliczane na podstawie zgodności każdej odpowiedzi z kluczem (na tej podstawie można wskazać pytania do informacji zwrotnej)
  • SUMA PUNKTÓW, stanowiąca skumulowaną liczbę punktów cząstkowych
  • WYNIK, będący współczynnikiem zgodności odpowiedzi z kluczem na skali 0-100%
  • MIEJSCE W RANKINGU, stanowiące o miejscu w rankingu sporządzonym dla próby

To właśnie dzieki rankingowi możemy sprawdzić więdzę i umiejętności menadżerskie kandydata na przykładzie rzeczywistych sytuacji zdarzających się w organizacjach. Tej wiedzy i umiejętności nie można zdobyć studiując podręczniki menadżerskie a jedynie zdobywając doświadczenie w codziennej pracy na stanowisku menadzera na najwyższych szczeblach w organizacji.

Zapraszamy zaiteresowane osoby do kontaktu:

Kamila Augustyn
ka@gbspraca.pl
tel. 12 428 50 68

Nasze sektory